LOADING...

Ogrzewanie podłogowe – folie grzewcze

Niski koszt zakupu

Tania eksploatacja

Żywotność

Automatyzacja

Minimalne straty ciepła

Brak problemów

FOLIA GRZEWCZA

NOWOCZESNA METODA OGRZEWANIA

Folie grzewcze to bardzo nowoczesne rozwiązanie jako rodzaj ogrzewania domów i innych obiektów. Emisja ciepła działa tutaj na zasadzie promieniowania podczerwonego, co jest bardzo wydajne. Folia składa się z wielu warstw odpowiadających za ogrzewanie – jej żywotność to około 100 lat. Podczerwień nie ogrzewa powierza a konkretne przedmioty, na które jest emitowana np. panele. Folia grzewcza sufitowa umieszczana jest na suficie pod warstwą płyt gipsowych. W odróżnieniu od innych systemów, promienie cieplne w pierwszej kolejności emitowane są w stronę pomieszczenia, a nie unoszą się w górę.

KORZYŚCI

Folia grzewcza to elastyczny, cienki grzejnik elektryczny na podczerwień. Oferowana jest w różnych mocach grzewczych oraz szerokościach. Generatorem ciepła i podczerwieni jest mieszanka pasty grafitowej, od jej gęstości i proporcji zależy moc grzewczą. Układa ogrzewania cechuje: niewysoki koszt zakupu, tania eksploatacja, brak kotła grzewczego, całkowita automatyzacja, brak kłopotów z instalacją i kominem, dokładne ustawienie ogrzewania, szybkość nagrzewania, bezpieczeństwo eksploatacji, brak grzejników i wiele więcej.

Niewielka grubość i łatwość zasilania prądem elektrycznym sprawiają, że trudno znaleźć obszar, w którym nie sprawdziłaby się folia grzewcza. Opinie od użytkowników potwierdzają ogromne możliwości, jakie daje to rozwiązanie.

ŁATWA OBSŁUGA

Obsługa ogrzewania jest bardzo prosta dzięki zastosowaniu termoregulatora w każdym pomieszczeniu. Dowolnie sterujesz temperaturą – układ po jej osiągnięciu wyłącza ogrzewanie. Nad poprawnością działania systemu czuwa zestaw czujników: powietrzny i bezpośredni. Dzięki takiemu rozwiązaniu bardzo dokładnie ustawisz zadowalające parametry.

Zdalne zarządzanie

W pełni programowalny termoregulator z dotykowym wyświetlaczem – zdalnie zarządzany za pomocą telefonu.

Prostota obsługi

Dla Wszystkich, którzy cenią sobie prostotę obsługi i dokładność działania – manualny wybór temperatury w każdym pomieszczeniu.

Bezpieczeństwo

Folia jest zabezpieczona przed przegrzaniem poprzez bezpośrednio umieszczony czujnik temperatury.

Safe House jest partnerem biznesowym firmy TERMOFOL. Posiadamy certyfikat do projektowania, sprzedaży, instalacji oraz serwisu Ich rozwiązań. Zapraszamy do współpracy.

ZASTOSOWANIE FOLII GRZEWCZEJ

Folia grzewcza na podczerwień może być stosowana jako ogrzewanie wspomagające sieci konwektorowe. Wówczas można umieścić te grzejniki jedynie w wybranych miejscach szczególnie narażonych na wychłodzenie. Ten nowoczesny sposób może stanowić także samodzielne ogrzewanie, jeśli odpowiednio dobrana zostanie folia grzewcza. Cena całkowita takiej instalacji często może być znacznie niższa niż budowa sieci grzewczej i inwestycja w kocioł na paliwo stałe.
Najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w większości budynków jest folia grzewcza podłogowa. Ten sposób ogrzewania może być wykorzystywany w budynkach mieszkalnych, biurach lub obiektach użytkowych. Folia grzewcza pod panelami sprawi, że będą one ciepłe w dotyku. Umożliwi to poruszanie się po pomieszczeniach boso, ułatwi zabawę z dzieckiem na podłodze i wpłynie na odczuwanie ciepła w całym pomieszczeniu.

Bezpłatna konsultacja.

Sprawdź teraz.

Montaż przez Autoryzowanego Instalatora to gwarancja poprawnie wykonanego systemu oraz dłuższa gwarancja producenta – 15 lat. Autoryzowany instalator przechodzi doroczne szkolenia i potrafi odpowiednio dobrać i zainstalować nasze produkty.